Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш ангажираше искусен голман од Србија

Објавено

на

Македонскиот ракометен прволигаш ГРК Тиквеш 2014 ангажираше уште едно ново име за натпреварувачката 2024/2025, засилување на голманската позиција.

Се работи за искусниот голман од Србија, Игор Арсиќ кој потпиша едногодишен договор. Тој во Кавадарци доаѓа од Грција од редовите на АЕК Атина.

Тиквеш претходно ги освежи своите редови со Дарио Кофилоски и Мартин Димовски, кружниот напаѓач Данило Осадчиј од Украина, а на тренерското столче седна Драган Марковиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни