Поврзете се со нас

Репрезентација

Тихо Костадинов по подолг период се врати во тренажен процес

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Тихомир Костадинов полека го остава зад себе долгиот осуммесечен период во кој се опоравуваше од тешата повреда на коленото.

Костадинов кој е член на Пиаст Гливице од Полска пред осум мсеци ги скина предните вкрстени лигаменти, најтешката повреда во светот на спортот, па мораше да оди на долга пауза.

Сега конечно на паузата му се ближи крајот, а самиот фудбалер веќе почна да тренира со полскиот тим.

Оваа вест секако ќе биде добредојдена и за Благоја Милевски кој ќе може да смета на Костадинов кој би бил уште една опциа плус во средниот ред на репрезентацијата на Македонија.

Веќе во март ги отвараме квалификациит за пласман на Европското првенство, а прво за противник ја имаме селекцијата на Малта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни