Поврзете се со нас

БИБЛ лига

ТФТ загуби од Берое и остана без шанси за завршниот турнир во БИБЛ лигата

Објавено

на

Кошаркарите на ТФТ претрпеа нов пораз во БИБЛ лигата, втор од Берое со што ги загубија шансите за пласман на завршниот турнир во ова натпреварување.

Македонскиот претставник загуби тесно со 91-90 во Стара Загора, а тоа значи дека дуелот против Хапоел Гилбоа Галил во последното 4. коло ќе биде од ревијален карактер. Скопскиот тим се бореше до последен момент, меѓутоа завршните 10 минути и резултатот 26-11 не беше доволен за остварување на позитивен резултат на ова гостување.

Бејли со 19 поени беше прв стрелец кај ТФТ, по 14 дадоа Митревски, Херис и Смит кој зад своето име запиша уште 11 скокови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни