Поврзете се со нас

БИБЛ лига

ТФТ и Куманово ги добија ривалите за втората фаза во БИБЛ лигата

Објавено

на

blank

Македонските кошаркарски прволигаши, Куманово и ТФТ го дознаа противниците за новата фаза во БИБЛ лигата.

Ждрепката се одржа во Софија, беа формирани две нови групи Ф и Г. Во Ф групата е ТФТ кој ќе ги одмери силите со Берое (Бугарија) и Хапоел Гилбоа Галил (Израел), додека пак кумановци се во дружината Г заедно со Академик Пловдив и Хапоел Холон.

Првопласираните две екипи од двете групи ќе обезбедат место на завршниот турнир кој ќе треба да го даде шампионот во ова натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни