Поврзете се со нас

Англија

Тевез за младиот Гарначо: Не е лесно за Аргентинците…

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Карлос Тевез мина добар дел од својата кариера во Англија и тоа од 2006 до 2013 година, период во кој можеше да игра за двата клуба од Манчестер, Јунајтед и Сити.

Тевез остави своја трага, белег во двата клуба, но самиот знае дека воопшто не е лесно за јужноамериканците да играат на островот и затоа му е многу драго што младиот Алехандро Гарначо се наметнува на „Олд Трафорд“.

-Гарначо е добар. Да играте за Манчестер Јунајтед, мора да бидете добри. Тој игра за еден од трите најдобри клуба на светот кои се Реал Мадрид, Манчестер Сити и тука е Јунајтед. Не е лесно за Аргентинците да прилагодат на културата. За да играте таму мора да бидете добар играч, -истакна Тевез кој е задоволен од напредокот и на Факундо Буананоте.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни