Поврзете се со нас

Свет

Тевез: Меси е еден во ПСЖ, а друг во Аргентина

Објавено

на

Лионел Меси ја завршува својата прва професионална сезона надвор од Барселона, сезона која дефинитивно нема да ја памети.

Аргентинецот не блескаше онака како што посакуваше во ПСЖ и доста често заработуваше критики во јваноста и од некои познати поранешни француски играчи, а целата приказна, ситуација доби дополнително на интензитет кога „светците“ испаднаа од Лигата на шампионите, па почнаа да го исвиркуваат и навивачите на клубот.

Како што засега стојат работите тој не планира да си замине и ќе остане во клубот и во натпреварувачката 2022/2023, но според Карлос Тевез во моментов постојат две лица на Лео-едно на клупско и друго на репрезентативно ниво.

-Еден е Меси кога е во ПСЖ, а друг кога ќе дојде во репрезентацијата. Вториот е посреќен, првиот е „пола-пола“, -изјави Тевез во ТВ емисија на „Канал9“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни