Поврзете се со нас

Македонија

Тетекс и Вардар во викенд термин ќе го одиграат братското дерби во Тетово (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипите на Тетекс и Вардар дефинитивно ќе ги одмерат силите во Тетово во мечот од 8. коло во втората македонска фудбалска лига (Запад).

Под знак прашање беше одигрувањето на овој меч, првичниот термин за дуелот беше утре од 14 часот, меѓутоа по притисокот што го направија клубовите и навивачите дуелот е преместен за в сабота од познатиот термин. Вистински спектакл најавуваат навивачките групи Војводи“ и „Комити“, а истиот е уште посебен ако се знае дека е на 23 октомври-Денот на Македонската Револуционерна Организација!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни