Поврзете се со нас

Шпанија

Тер Штеген со јасна порака побара реакција од Барселона (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona

Барселона одигра два лоши натпревари во изминатиов период, првиот против Реал Сосиедад на кој со многу среќа успеа дури и да слави со погодокот на Араухо во судиското продолжение за да во вторникот се посрамоти против Шахтјор Доњецк во Лигата на шампионите, загуби со 1-0 во дуел во кој скоро и да не направи ниту една шанса.

Јасно е дека нешто мора да се промени, потребна е реакција веќе на дуелот со Алавес кој се игра викендов и тоа го знае голманот Марк Андре Тер Штеген кој е заменик капитен, но со оглед на малата улога на Серхи Роберто (капитенот) тој е лидерот на оваа група.

-Многу работи треба да се подобрат. Се е во наши раце, -напиша Германецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни