Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Тер Штеген ја одбрани првата „бомба“ на Чалханоглу, но немаше одговор за мајсторскиот удар во судиското продолжение (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Интер има предност против Барселона од 1-0 по првите 45 минута на дерби пресметката во Лигата на шампионите.

Во фокусот на вниманието е Хакан Чалханоглу кој имаше два мајсторски обиди, првиот беше вистински проектил во 7 минута кој успеа да го одбрани Марк Андре Тер Штеген.

Меѓутоа Германецот беше немоќен во судиското продолжение во кое Турчинот биеше максимално прецизно во долни агол за ерупција на „Џузепе Меаца“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни