Тер Штеген изведува посебен ритуал на теренот кога Барселона постигнува голови

ter-stegen-profil

Марк Андре Тер Штеген брани во неверојатна форма и со своите блескави изданија се издвои како еден од најдобрите голмани во светот, а покрај тоа што еуфорично ги прославува своите прослави, сега официјалната веб страна на Барселона ни откри едно интересно лица на германскиот чувар на мрежата.

Како одбележување на 150-от натпревар кој Тер Штеген го одигра за Барселона на дербито со Валенсија, каталонскиот гигант одлучи да го откри неговиот ритуал при секој постигнат гол на неговите соиграчи, а истиот е поврзан со шишето кое стои позади неговиот гол.

После секој гол кој го постигнуваат Меси, Суарез, Кутињо и останатите, Тер Штеген без исклучок го подигнува шишето и пие вода…

Facebook Коментари