Поврзете се со нас

Евролига

Теодосиќ тргна да се пресметува со судијата, па заработи исклучување (Видео)

Објавено

на

Милош Теодосиќ заработи исклучување на вчерашниот евролигашки дуел меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес.

Српскиот кошаркар имаше замерка за една судиска одлука, па откако директно реагираше кај Словенецот Дамир Јавор, судијата му додели техничка грешка.

Тоа го испровоцира Теодосиќ да тргне во обид да се пресмета со судијата, во што беше спречен од соиграчите, а му донесе и исклучување од натпреварот.

Италијанскиот тим го загуби натпреварот на домашен терен со 80:85.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни