Поврзете се со нас

Евролига

Теодосиќ доби казна за нападот на судијата Јавор (ВИДЕО)

Објавено

на

Искусниот српски ас, Милош Теодосиќ заработи казна од дисциплинската комисија на Евролигата за своето однесување и напад на судијата Дамир Јавор.

Теодосиќ тргна да се пресметува со судијата, па заработи исклучување (Видео)

Плејмекерот се „исклучи“ на дуелот против Анадолу Ефес, влезе во директна конфронтација со Јавор за што беше исклучен. Сега со реакција се јавија и од Евролигата кои го суспендираа Србинот на два натпревари што значи ќе ги скокне дуелите со Црвена Звезда и Олимпијакос.

Виртус Болоња и Милош имаа право на желба во рок од десет дена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни