Поврзете се со нас

Англија

Тен Хаг за тоа кога Антони ќе се врати на терените: Тој е разочаран, но…

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Антони требаше да биде значен адут за Манчестер Јунајтед во оваа сезона, но проблемите на приватен план направија да биде отстранет од екипата на неодредено време.

Тој е „замрзнат“ поради обвиненијата кои ги доби за физичко насилство врз неговата поранешна партнерка/девојки и останува нејасно кога ќе може да им се врати на стандардните обврски, прашање на кое одговор нема ниту тренерот на „црвените ѓаволи“.

-Не знам кога ќе се врати. Тој е разочаран, ама е во ред,  -порача Тен Хаг.

Недостапен поради други причини е и Џејдон Санчо, па Холанѓанецот ќе мора да бара други решенија на натпреварите почнувајќи од соочувањето со Брајтон на „Олд Трафорд“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни