Поврзете се со нас

Англија

Тен Хаг уште на првиот тренинг ги потсетил играчите на едно правило од времето на Фергусон

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед ги стартуваше подготовките за новата сезона порано од другите, бидејќи Ерик Тен Хаг ги повика првите играчи на средба во текот на вчерашниот ден.

Холанѓанецот го одработи првиот тренинг како менаџер на Јунајтед и се запозна со ѕвезди како Де Хеа, Санчо, Марсијал и останатите, додека имаше нова средба со Ван Де Бек кога веќе го тренираше во Ајакс.

Од тоа што го пренесуваат англискките таблоиди кои биле во тренинг базата на Јунајтед, Тен Хаг се покажал во сериозно расположение во текот на првата средба, но ги потсетил играчите и на едно правило од времето на Сер Алекс Фергусон.

Неговите претходници беа попустливи кога е во прашање времето за пристигнување на планираниот тренинг и тренинзите започнуваа во 10 часот наутро, но според Тен Хаг, тоа е веќе премногу доцна и се вратил на режимот на Сер Алекс.

Играчите сега мора да се појават на тренингот најдоцна во 9 часот наутро, а тој и неговиот стручен штаб ќе анализира и ќе се подготвува за работа уште од 7:45 часот наутро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни