Поврзете се со нас

Англија

Тен Хаг откри кога очекува враќање на Касемиро во составот на Јунајтед

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед нема да смета на Касемиро уште долг период, а тоа го потврдил и менаџерот Ерик тен Хаг.

На последната прес-конференција, менаџерот открил каква е состојбата со повредата на Бразилецот и кога се надева дека ќе располага со овој играч во тимот.

– Очекувам наредниот период да се вратат неколку повредени играчи, но Касемиро и Мартинез имаат посериозни повреди и не ги очекувам пред Божиќ.

– Касемиро ќе отсуствува уште неколку недели сигурно, – рекол Тен Хаг.

Јунајтед денеска има гостување кај ФК Копенхаген во Лигата на шампионите, a Тен Хаг потврдил дека Мегваер и Рашфорд се подготвени за оваа средба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни