Поврзете се со нас

Англија

Тен Хаг: Јас сум одговорен за ова, има само еден начин за да излеземе од оваа ситуација

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Манчестер Јунајтед повторно беше надигран на „Олд Трафорд“, овојпат во Лига Купот каде ги потопи Њукасл со 3-0.

Ова беше истиот резултат со кој „црвените ѓаволи“ на истиот овој терен беа поразени од Манчестер Сити во неделата што дефинитивно е загрижувачки за екипата од која се очекува многу повеќе. Менаџерот Ерик Тен Хаг ги прифаќа сите критики, ја презема одговорноста, но и понатаму верува дека заедно со играчите ќе дојдат до решение и ќе ја надминат оваа криза, ситуација.

-Знаеме дека не е доволно добро. Мора да преземеме одговорност за тоа, јас морам да преземам одговорност за тоа. Жал ми е за навивачите. Тоа е под нашите стандарди и морам тоа да го корегирам. Мораме да закрепнеме од ова. Мораме да го направиме тоа брзо и сабота е следниот натпревар [против Фулам]. Мора да ги подигнеме нашите стандарди. Ова не е доволно добро. Уверен сум дека играчите ќе застанат, тие се држат заедно, видовте дека се обидоа, но знаеме дека ова не е доволно добро. Јас сум одговорен за ова и мораме да го направиме ова заедно.

-Самодовербата ја добивате само кога ги добивате вистинските резултати, а тоа е можно само кога ги следите правилата, принципите, бидете во играта, ги добивате битките, одите во борба, но тоа го правите заедно. Мора да го направите тоа како тим.

-Тоа е единствениот начин; држете се заедно, но мора да бидете дисциплинирани и тоа мора да го правите со заедништво, секој треба да преземе одговорност, да биде одговорен и да соработува. Тоа е клучниот збор. Ќе одмориме, а потоа ќе го избереме тимот и тактиката и најважен е менталитетот што треба да го ставиме, -порача Холанѓанецот кој е под се посилен притисок по лошите резултати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни