Поврзете се со нас

Англија

Телеш на социјалните мрежи се заблагодари на Манчестер Јунајтед и ја остави вратата подотворена за враќање на „Олд Трафорд“

Објавено

на

Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Алекс Телеш во текот на вчерашниот ден и официјално стави потпис на едногодишен договор со тимот на Севилја.

Бразилецот ќе помине во андалузискиот тим едногодишна позајмица, а Севилја нема да има право целосно да го откупи неговиот договор.

Шпанскиот клуб ќе ја плаќа целосната плата на Телеш, но нема да има можност да го ангажира на перманентно ниво, што ја остава вратата за враќање на играчот на „Олд Трафорд“ доста подотворена.

– До сите во Манчестер Јунајтед, колеги, стручен штаб, навивачи. Ќе ве поддржувам и ќе навивам за вас цела сезона. Ви благодарам за убавите моменти досега, -напиша Телеш на социјалните мрежи.

Инаку, Бразилецот го загуби местото во тимот на Манчестер Јунајтед по пристигнувањето на Тајрел Маласија на „Олд Трафорд“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни