Поврзете се со нас

Италија

Таткото на Пулишиќ стана вирален хит поради неговата реакција на голот против Лацио (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Милан ја доби пресметката со Лацио (2-0) и со тоа остана на самиот врв на Серија А или поточно го дели првото место со градскиот ривал Интер.

Двата гола за „росонерите“ беа дело на новајлиите, летните засилувања Пулишиќ и Окафор. Токму за првиот гол една реакција стана вирална и истата е дело на таткото на стрелецот.

Сите околу него покажаа многу емоции, но Марк остана мирен како ништо да не се случило.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни