Поврзете се со нас

Боречки спортови

Таткото на Хабиб почина од компликации од коронавирусот

Објавено

на

blank

Таткото и тренер на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап починал во болница во Москва од компликации од коронавирусот.

Абдулманап подолго време имаше здравствени проблеми, се бореше со КОВИД-19, но и доживеа срцев удар по која беше во индуцирана кома.

Потоа почна да закрепнува, се разбуди и неговата состојба според лекарите била сериозна, ама стабилна за да во меѓувреме се променат работите, па денеска се излезе информацијата, жална вест дека таткото на големиот УФЦ шампион ја загубил битката.

Абдулманап имаше многу влијание врз животот и кариерата на Хабиб, па останува да видиме како оваа семејна трагеедија ќе влијаат врз УФЦ-шампионот.

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни