Поврзете се со нас

Англија

Таткото на Мбапе имал средби со Зидан и Клоп, младиот фудбалер поласкан од интересот на „црвените“

Објавено

на

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата и сигурно најдобар млад фудбалер во светот, Килијан Мбапе е трансфер желба на неколку големи европски тимови.

Мала е веројатноста дека тој ова лето ќе реализира трансфер во некој клуб, но не се исклучува можноста тој да си оди од редовите на ПСЖ следната година, кога клубовите ќе бидат нешто помоќни на финансиски план.

21 годишниот фудбалер се поврзува со трансфер во редовите на Ливерпул и Реал Мадрид, а како што пишува „Ле10 Спорт“ неговиот татко веќе имал средби со тренерите на двата клуа, Јирген Клоп и Зинедин Зидан.

Истиот медиум пренесува дека Мбапе бил презадоволен со фактот што за него има интерес од тимот на Ливерпул, па во овој момент „црвените“ се благи фаворити за неговиот потпис.

Сепак, се може да се случи во период од една година, па се уште не е јасно каде Килијан Мбапе ќе ја продолжи својата кариера.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни