Поврзете се со нас

Македонија

Таневски останува на клупата на Академија Пандев

Објавено

на

Александар Таневски и во наредната сезона ќе го води тимот на Академија Пандев.

Оваа информација ја потврди прволигашот од Струмица со тоа што беше посочено дека Таневски го одредил и стручниот штаб, па така тука ќе бидат Ѓорѓе Стојчев, Ристо Ристов, Александар Стојанов, потоа Томи Пандев како тренер на голманите и Перо Костовски како кондиционен тренер.

Се очекува Таневски да ја продолжи работата кај пандевци, филозофијата на давање шанса на младите играчи.

Почетокот на припремите за новата сезона се закажени за 1 јули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни