Поврзете се со нас

Репрезентација

Танески го објави списокот на играчи за мечевите со Црна Гора

Објавено

на

foto:www.facebook.com/rfmofficial

Предводникот на машката кадетска репрезентација, Наум Танески повика 21 играч за контролните мечевите со Црна Гора во рамките на ЕХФ неделата.

Танески се реши за играчи кои му се добро познати, ракометари од домашната сцена кои треба да се јават на 12 март на собирот закажан во Хотел Карпош Скопје во 12 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни