Поврзете се со нас

Свет

Талески и Бенфика го разбија Маритимо

Објавено

на

Филип Талески и неговите соиграчи од Бенфика му одржаа вистинска лекција на Маритимо Мадеира во средбата од 11. коло во првата португалска лига.

Домашните ракометари беа супер расположени за игра и славеа со 44:28. Особено импресивно беше првото полувреме во кое Бенфика успеа да постигне дури 27 погодоци (27:15).

Рамел и Санчез заедно искомбинираа 20 голови, додека нашиот репрезентативец Талески беше автор на 3 погодоци.

Бенфика со 27 бода е на третата позиција на табелата зад Спортинг и Порто на Никола Митревски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни