Поврзете се со нас

Франција

Талентот на ПСЖ доби повик за настап во А репрезентацијата, соиграчите му честитаа на посебен начин (ВИДЕО)

Објавено

на

Франција има натпревари против Гибралтар и Грција во ноемврскиот „прозорец“ од квалификациите за Европското првенство, натпревари за кои селекторот Дидие Дешамп се одлучи да го повика големиот талент на Пари Сен Жермен, Ворен Заир-Емери.

Иако има само 17 години тој игра на навистина високо ниво во оваа сезона и е еден од најдобрите играчи на „светците“, па сосема заслужено го доби овој повик кој донесе голема радост кај соиграчите.

Тие го изненадија во хотелската соба и му честитаа на посебен начин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни