Поврзете се со нас

Балкан

Талентираниот Гуџуфи потпиша професионален договор со Бешикташ (ВИДЕО)

Објавено

на

Младиот репрезентативец на Македонија, Бесар Гуџуфи потпша професионален договор со турскиот гигант Бешикташ.

Талентираниот Гуџуфи кој преку Вардар и Беласица стигна до Истанбул сега ќе може да конкурира и за првата екипа и да го покаже својот квалитет и потенцијал. Бесар има 18 години и може да покрие неколку позиции во офанзивната линија.

Тој е редовен и во нашите селекции каде досега има настапувано за тимовите до 15, 17, 18 и 19 години.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни