Поврзете се со нас

Италија

Такинарди го советува Јувентус: Продадете ги Рабио и Рамзи и донесете го…

Објавено

на

Алесио Такинарди долги години го носеше дресот на Јувентус и тоа во периодот од 1994 од 2007 година, период во кој освои многу титули со клубот од Торино меѓу кои шест во Серија А и една во Лигата на шампионите.

Секако поради сето ова неговиот збор кога се во прашање „бјанконерите“ има тежина, па така неговиот најнов предлог совет до поранешниот клуб е да ги продадат Арон Рамзи и Адриен Рабио се со цел да го вратат, донесат Пол Погба од Манчестер Јунајтед.

-За да го вратат Погба, јас би се ослободил од Рамзи и Рабио иако Велшанецот покажа знаци на живот во последните натпревари, -истакна Такинарди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни