Поврзете се со нас

Боречки спортови

Тајсон издоминира на последниот тренинг, па за малку ќе го нокаутираше тренерот (Видео)

Објавено

на

Мајк Тајсон со брутални тренинзи се подготвува за враќањето во рингот, кое на крајот беше презакажано за 28 ноември со оглед на тоа што првично борбата беше планирана за овој месец.

„Челичниот Мајк“ ќе се пресметка со Рој Џоунс, а одложувањето му остава простор уште подобро да се подготви за своето враќање на сцената по пауза од цели 15 години.

Легендарниот Тајсон во изминатите месеци ја воодушеви јавноста со своето движење и напорните тренинзи кои ги објавува на социјалните мрежи, но сега неговиот тренер сподели едно видео од момент кој можел да заврши и лошо за него.

По една импресивна и моќна серија на Мајк, Рафаел Кордеиро доби удар во лицето, но среќа за него беше тоа што истиот не беше со полн интензитет бидејќи првично Тајсон удри во фокусерот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни