Поврзете се со нас

Боречки спортови

Тајсон: Дуел со Холифилд? Тоа би било…

blank

Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд веќе се длабоко навлезени во шестата деценија од нивните животи, но тие напорно работат, вежбаат, се подготвуваат за кам-бек на големата сцена во боксот.

Холифилд го ангажираше Кличко за најавената борба со Тајсон (Видео)

Тајсон покажа ново видео кое најдобро ја демонстрира неговата застрашувачка брзина и брутална моќ

Тајсон ја соблече маицата и уште еднаш ги импресионираше фановите (Видео)

Се уште нема официјална информација за тоа дали тие ќе се соочат, реализираа борба во хуманитарни цели, но постои голема желба и за тоа говори и изјавата на челичниот Мајк.

-Дуел со Холифилд? Не знам дали јас и Ивандер повторно ќе влеземе во рингот. Сепак мислам дека тоа би било одлично за една хуманитарна акција. Ние двајцата како „заколнати непријатели“, да правиме добри работи за луѓето, за оние кои имаат помалку среќа во животот.

-Би било навистина супер и верувам дека мечот би бил повеќе од интересен и привлечен. Убеден сум дека би можеле да собереме многу пари за хуманитарни цели. Јас би сакал да се борам со Холифилд и колку што можам да видам тој нема ништо против.

– Кој знае, можеби ќе дојде до меч. Навистина сака, тоа би било одлично, -порача Тајсон.

Само за потсетување, Ивандер во 90-тите ги доби двете борби против Тајсон.

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook