Поврзете се со нас

Свет

Тадиќ пристигна во Истанбул, но се случи пресврт околу клубот за кој ќе потпише (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Fenerbahce

Досегашниот капитен на Ајакс, Душан Тадиќ, во новата сезона ќе настапува во турското првенство, нешто што е веќе потврдено и со неговото пристигнување на аеродромот во Истанбул.

Турските медиуми потврдија дека српскиот репрезентативец има договор со Фенербахче и наскоро ќе биде промовиран како големо засилување на „жолто-сините“.

Првичните шпекулации се дека Тадиќ води преговори со Бешикташ и очекувањата беа дека патува за потпис со овој клуб, но Фенер ги расчисти дилемите објавувајќи фотографии од фудбалерот кој синоќа пристигна во Истанбул.

Фенербахче напомена дека договорот допрва ќе биде потпишан, што подразбира Тадиќ прво да ги мине и лекарските прегледи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни