Таа е најбаран фит модел, а се прослави со појавувањето во едно музичко видео (Фото+Видео)

Zulejka

Зулејка Ривера е името на поранешната Мис Универзум 2006 година, која благодарение на видеото во која се појави за песната „Деспасито“ стана планетарно популарна.

Поради нејзината љубов кон фитнесот, таа стана и една од најбараните фит модели која е постојано ангажирана за разни фотосесии и спортски реклами.

На социјалните мрежи Зулејка стана една од најследените шоубиз фаци со скоро два милиони следбеници, а видео-песната во која се појави е најследено на видео каналот  YouTube со преку 5 милијарди прегледи.

You couldn’t handle me even if I came with instructions. . . .

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

You couldn’t handle me even if I came with instructions. . . .

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Sunday funday workout with @yaspersonaltrainer

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Facebook Коментари