Свилар го издвои „виновникот“ за херојскиот настап: Му благодарам за овој незаборавен момент

Екипата на Рома се избори за место во осминафиналето на Лигата на шампионите и тоа откако го доби драматичниот двомеч со Феенорд, пресметка која мораше да биде решена на пенали. Свилар херој на „Олимпико“, Рома го завери последниот осминафинален билет во Лига Европа (Видео) И на втората средба резултатот по 90 минути беше 1-1, а … Продолжи со читање Свилар го издвои „виновникот“ за херојскиот настап: Му благодарам за овој незаборавен момент