Поврзете се со нас

Евролига

Супер потези кои ја одбележаа сезоната: Најлудите кошеви за победа во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Сезоната 2021/2022 во Евролигата донесе многу возбудувања, квалитетна кошарка, атракции, потези за паметење, но и старо-нов шампион во името на Анадолу Ефес.

Актерите на терените имаа што да покажат, гледачите што да видат, па од Евролигата прават резиме со занимливи компилации, а дефинитивно една таква врвна е одбројувањето со најлудите кошеви за победа.

Мициќ, Миротиќ, Џејмс се само дел од авторите на мајсториите во кои ќе можете да уживате наредните пет минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни