Поврзете се со нас

Игри на среќа

„Супер-Милионер џекпот“ во Скопје: Играч на Видеолотарија освои 5,5 милиони

Објавено

на

Месецот јули започна и интензивно продолжува со убави вести. По првиот „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“ на 01.07.2024, овој месец веќе го имаме и вториот среќен добитник на најпосакуваниот џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија.

На видеолотариските терминали кај нашиот соработник, Златна Копачка, играч од Скопје, освои 5.535.393 денари.

На видеолотариските терминали се забавувал ретко, па затоа дури и не верувал кога му се случило. Вечерта на 07.07.2024 ја играл играта „Фајф Дазлинг Хот“, која во неговиот случај се покажала како среќен избор. Под импресии на супер добивката вредна 5.535.393 денари, уште нема прецизен план како ќе ги потроши парите.

Кој ќе биде следниот добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот, ќе дознаеме многу скоро. Видеолотарија Касинос Австрија  од први јуни,  започна со кампањата ЏЕКПОТ манија со фантастични џекпот добивки и до 1 милион евра месечно. Отсега дури 4 пати повеќе шанси за 4 пати повеќе СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивки, за поголема возбуда и повеќе добивки кај нашите играчи.

 

Извор: Соопштение за медиуми

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни