Супер голови на „Кинг Пауер“: Гринвуд испрати неодбранлива „бомба“,Тилеманс возврати со мајсторија (ВИДЕО)

Доста интересен и возбудлив натпревар играат Лестер и Манчестер Јунајтед на „Кинг Пауер“, натпревар на кој имавме можност да видиме два екстра погодоци. Прво младиот Мејсон Гринвуд донесе предност за Јунајтед со неодранливата „бомба“ во 19 минута за да домаќините во 31 го возвратат ударот преку Јури Тилеманс. „Лисиците“ ја искористија грешката на капитенот Мегваер … Продолжи со читање Супер голови на „Кинг Пауер“: Гринвуд испрати неодбранлива „бомба“,Тилеманс возврати со мајсторија (ВИДЕО)