Поврзете се со нас

Германија

Супер голови кои го одбележаа колото: Акробација на Халанд, магија на Сабицер, „бомба“ на Јунес…(ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Изминативо коло во германската Бундеслига донесе навистина супер квалитетни потези, поточно мајсторски голови кои се најдоа во центарот на вниманието на фудбалската јавноста.

Оние најблескавите добија место на Топ 5 листата, па во наредните минути погледнете ги акробацијата на Халанд во рурското дерби, потоа магијата на Сабицер, „бомбата“ на Јунес против Баерн…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни