Поврзете се со нас

СЕХА лига

Супер голови и супер одбрани: Ристовски, Дибиров, Чаневски и Граџан меѓу најдобрите во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Од СЕХА лигата ги одбраа најдобрите потези за месец март, а во најдобрите одбрани и голови имаше место за членовите на Вардар и Еурофарм Пелистер.

Во Топ 10 голови свои мајстории имаа крилото Тимур Дибиров и кружниот напаѓач Елмир Граџан, додека пак голманите Борко Ристовски и Градимир Чаневски имаа супер квалитетни интервенции за место на најтрактивните одбрани на месецот.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни