Поврзете се со нас

Свет

Супер блокада и брутално забивање: Димитријевиќ и Вајли ги имаат најтрактивните потези во Ендеса Лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонските репрезентативци, Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли имаа добри настапи за своите Хувентуд и Сарагоса во Ендеса лигата, настапи во кои имаа потези кои се најдоа на листата на најдобри на колото во Шпанија.

Имено Димитријевиќ со супер блокадата против Уникаха во Малага го зазема седмото место во Топ изборот, Вајли пак со бруталното забивање во лице на Гаруба дојде до третата позиција.

Најдобриот потег на неделата е зад името на 31-годишниот Кристијан Ејенга од Фуенлабрада.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни