Поврзете се со нас

Шпанија

Супер акција во режија на браќата Вилијамс: Нико испрати совршена топка, Ињаки со волеј удар го матираше Облак (ВИДЕО)

Објавено

на

Атлетик Билбао го зададе првиот удар во реванш средбата против Атлетико Мадрид во полуфиналето на Купот на Шпанија.

Домаќините поведоа со 1-0, а за тоа заслужни беа браќата Вилијамс. Нико во свој стил се проби на левата страна и испрати совршен центаршут кој до дочека неговиор брат Ињаки кој со волеј удар го матираше Облак за ерупција на „Сан Мамес“.

Само да потсетиме Билбао го доби и првото соочување со 1-0, па е многу блиску до пласман во големото финале каде веќе чека Мајорка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни