Поврзете се со нас

Италија

Суле блесна со атрактивен потег во првиот дел, па постигна гол за реми на Фрозиноне (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/Frosinone1928

Матијас Суле го постигна првиот гол во дресот на Фрозиноне, а неговата екипа освои бод (1:1) во дуелот со Фиорентина одигран вечерва во Серија А.

Гостите од Фиренца имаа иницијатива на почетокот на средбата и рано поведоа со голот на Нико Гонзалес, додека тој притисок не го искористија и за втор погодок до крајот на првиот дел.

Во продолжението ја препуштија топката на домашниот тим, а Фрозиноне го искористи тоа за поофанзивен пристап и израмнувачки погодок во 70. минута.

Суле кој е позајмен играч од редовите на Јувентус немаше тешка задача да реализира со глава, но покрај голот, она што ги воодушеви фановите на домашниот тим е неговиот потег од првото полувреме.

Аргентинецот со неколку потези исфрли од игра неколку противнички екипи, а мајсторијата веднаш стана вирална меѓу фановите на калчото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни