Поврзете се со нас

Формула 1

Судир уште во првиот круг во Монте Карло, уништен е болидот на Перез (ВИДЕО)

Објавено

на

Голем судир се случи уште во првиот круг на трката во Монте Карло за Големата награда на Монако, судир по кој комплетно беше уништен болидот на Серхио Перез.

Во фокусот беше Мексиканецот заедно со Кевин Магнусен и Нико Хилкенберг со тоа што најлошо мина возачот на Ред Бул кој остана неповреден, но болидот беше здробен, разбиен на парчиња по што беше истакнато црвеното знаме, трката е во прекин и ќе се почека за нови возбудувања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни