Поврзете се со нас

Свет

Судијата Тејлор го разбесни Модриќ, хрватскиот капитен го почести со сочна балканска пцовка (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/HNS_CFF

Лука Модриќ ретко ги губи нервите на еден фудбалски терен, но кога го прави тоа, често главна причина е некоја судиска одлука која не може да ја разбере.

Хрватска вчера одигра потпросечен натпревар за свои стандарди и загуби на домашен терен во Осијек од Турција со 0:1, а кога домаќините бркаа израмнување, Ентони Тејлор уште толку го налути капитенот.

Англискиот судија ја прекина играта поради пребрзо изведен корнер и ја стопираше акцијата, потег со кој го разбесни најдобриот играч на „коцкестите“.

Лука Модриќ не ја криеше фрустрацијата и нервозно мавташе со рака, а откако доби опомена и жолт картон, имаше и сочна порака за Ентони, која Англичанецот немаше шанси да ја разбере.

– Ти е..м мајката ќелава во п…а, – гласеше сочната пцовка на Лука која беше уловена и во телевизискиот пренос.

Видеото погледнете го ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни