Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Судијата Оливер побара од ѕвездата на Сосиедад да потпише за Њукасл (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајкл Оливер ја делеше правдата на дуелот меѓу Реал Сосиедад и Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите, средба која заврши со победа на гостите од 2-1 што беше повеќе од доволно за „светците“ да го потврдат пласманот во наредната фаза во елитното натпреварување.

По дуелот во Сан Себастијан имаше една симпатична сцена во која во фокусот се најде судијата Оливер кој е познат како фан на Њукасл.

Тој при поздравот со Микел Мерино се обиде да го убеди да се врати назад, односно одново да му се приклучи на Њукасл за кого настапуваше во периодот од 2017 до 2018 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни