Суарез со страшен гол со пета го запали „Камп Ноу“ (Видео)

suarez

Екипата на Барселона доминира во вечерашната пресметка со Мајорка во која води со 4-1 по првото полувреме.

Стрелаа Гризман, Меси (2) и Суарез со тоа што погодокот на Уругваецот беше страшно атрактивен и сигурно уште долго ќе се врти низ медиумите, интернет и социјалните мрежи. Тој на фантастичен начин со пета ја круниса акцијата на каталонција и ја крена на нозе публиката на „Камп Ноу“.

Facebook Коментари