Поврзете се со нас

Македонија

Струга се засили со поранешен младински репрезентативец на Македонија (ВИДЕО)

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Струга Трим Љум официјализираше уште едно засилување за новата сезона, засилување кое доаѓа од Унгарија, а неговото име е Стефан Јевтоски.

Јевтоски е поранешен младински репрезентативец на Македонија кој изминативе три години ги мина во Ујпешт, додека претходно беше дел од клубови и во Бугарија, Украина и Хрватска, а во нашата земја ги бранеше боите на Металург и Работнички.

Со стружани потпиша двегодишен договор, клуб кој претходно ги обезбеди потписите на голманот Филип Дујмовиќ и Јапонецот, Масаки Такахара.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни