Поврзете се со нас

Македонија

Стратегот веднаш пронајде ангажман: Јовиќ повторно ќе води тим од Суперлигата

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Александар Јовиќ пред некое време се раздели со актуелниот македонски ракометен првак Еурофарм Пелистер, но стратегот не чекаше многу да и се врати на работата и експресно пронајде ангажман во друг тим од Суперлигата.

Јовиќ е именуван за нов предводник на Тинекс Пролет, поточно тој ќе го заземе местото на Алексо Лембанов.

-Не се сомневаме дека донесовме вистински избор со ангажманот на овој врвен стручњак со кого Тинекс Пролет уште повеќе ќе напредува“, порача директорot на Пролет, Сашо Огњеновски за официјалната веб страна на клубот.

Скопскиот тим се наоѓа на 4. позиција во групата Б со 15 освоени бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни