Страшни снимки од Билбао: Пресметката меѓу фановите на Атлетик и Спартак ја шокираше јавноста (Видео)

bilbaofight

Натпреварот од Лига Европа меѓу Атлетик Билбао и Спартак Москва беше пропратен со голем број инциденти пред стадионот „Сан Мамеш“, но и на улиците на баскискиот град каде полицијата не успеа да ги спречи блиските контакти меѓу спротивставените групи.

Видеата кои се објавени на социјалните мрежи говорат доволно за сериозноста на пресметките, а тие беа причина и за смртта на припадник на полицијата.

Facebook Коментари