Поврзете се со нас

Репрезентација

Страшна партија на младинците: Македонија го уништи Косово со 22 разлика!

Објавено

на

Машката младинска репрезентација на Македонија ја прокнижи првата победа на ЕХФ шампионатот во Варна, победа над селекцијата на Косово изразена со дури 22 разлика.

Нашите недежи имаа страшна партија и славеа со 51-29. Ова беше дуел во кој уште во првото полувреме се изборивме за двоцифрена разлика (21-11), предност која момците на Ангеловски продолжија да ја зголемуваат во вториот дел за конечни на крајот плус 22 што е одлична најава за престојната битка со Романија.

Најефикасен играч беше Белистојаноски со десет гола, зад него беше Узунчев со осум погодоци.

Само да посетиме Македонија вчера ремизираше со Украина, односно до крајот на оваа фаза ни следат уште соочување со Романците и Швајцарците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни