Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Страшен талент: Бисерот на Милан даде магичен гол со „ножички“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Милан вечерва го пречекува Пари Сен Жермен во дерби средбата во Лигата на шампионите, а како загревање за истиот се одигра дуелот од младинската ЛШ кој им припадна на „росонерите“ со 3-2.

Италијанскиот тим се избори за триумф со гол во судиското продолжение на Сиа, но дуелот дефинитивно беше одбележан од мајсторијата на Франческо Камарда во 10 минута.

Камарда кој има само 15 години е страшен талент, огромен бисер на Милан и италијанскиот фудбал, а тоа го потврди денеска со магичниот, атрактивниот погодок со ножички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни