Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Столе асистира, Дибиров мастрално реализира: Тимур е автор на еден од најубавите голови во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Искусното крило на Вардар, Тимур Дибиров е автор на еден од најдобрите голови во петтото коло во Лигата на шампионите.

Рускиот интернационалец имаше квалитетна партија против Алборг, а неговиот погодок за 10-9 беше сместен во Топ 5 листата (четврто место) на ЕХФ за најатрактивните мајстории на изминавата рунда.

Капитенот Стојанче Стоилов успеа некако да го програ, па Тимур во свој стил со „вртенка“ го пронајде патот до мрежата на домаќините.

На одбројувањето се уште Омар, Негру, Хансен, но и Грондал од Елверум кој ја зазема позицијата број еден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни