Поврзете се со нас

Македонија

Стојковски и Зука потпишаа за Работнички

Објавено

на

blank

Кристијан Стојковски и Фисник Зука се најновите засилувања за македонскиот прволигаш Работнички.

„Романтичарите“ се договорија со офанзивецот и дефанзивецот со што продолжија да ја градат екипата за следната сезона. Стојковски кој во новата средина пристигна од Академија Пандев потпиша двегодишен договор, додека пак Зука доби едногодишен договор.

Претходно да потсетиме тимот од Дебар Маало кој веќе ги стартуваше подготовките за следната сезона го ангажираше Муарем Муарем.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни